نحوه محاسبه معدل کل دانشجویان پیام نور+روش محاسبه نمرات میان ترم و پایان ترم

ارسال شده در تاریخ دوشنبه ۱ خرداد۱۳۹۱ ساعت 13:30 توسطامیرسام نصیری | موضوع :اخبار

نحوه محاسبه معدل کل دانشجویان قدیم تغییر نکرده است 

نحوه محاسبه معدل کل دانشجویان جدید

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور  به نقل از خبرگزاری ایسنا : تعدادی از دانشجویان پیام نور که اغلب این دانشجویان ورودی سال های ۸۶ و ۸۵ بودند، از تغییر و کاهش یافتن معدل کل خود در سیستم گلستان اعتراض کردند.

در راستای اعتراض مذکور ، عبدالله معتمدی معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تغییری در نحوه محاسبه معدل کل دانشجویان ورودی ۸۶ و ۸۵ و یا قبل تر صورت گرفته است، گفت: هیچگونه تغییری صورت نگرفته است و برای ورودی های ۸۶ و قبل‌تر همچنان برای محاسبه معدل کل فقط نمرات قبولی هر درس محاسبه می‌شود.

وی همچنین اضافه کرد: اگر معدل کل این دانشجویان کم شده است و نمرات افتاده نیز محاسبه شده است باید در سیستم گلستان اصلاح شود.

در پیگیری‌های ما مشخص شد هر مرکزی از پیام نور خود وظیفه اصلاح این موضوع را برای دانشجویان بر عهده بگیرد.

لازم به ذکر است برای دانشجویان ورودی ۸۷ به بعد اولین نمره مردودی هر درس و نمره قبولی همان درس در معدل کل موثر می‌باشد.تکمیلی 

معاون آموزش و سنجش دانشگاه پیام نور گفت : بر اساس بخشنامه محرمانه مورخ ۱۲/۲/۸۶ معاون وقت آموزش و سنجش مقرر شد کلیه نمرات مردودی غیر انضباطی دانشجویان مقطع کاردانی ،کارشناسی و کارشناسی ارشد در پایان تحصیلات و گذراندن کلیه دروس بدون تاثیر در معدل کل محاسبه شود.

دکتر عبدالله معتمدی افزود: بخشنامه مذکور شامل دانشجویانی می شود که دانشجو بوده و گواهی موقت در یافت ننموده اند.

وی گفت : بر اساس همین بخشنامه عدم احتساب دروس مردودی می بایست در هنگام دانش آموختگی انجام شود و سایر خدمات آموزشی دانشجو اعم از سقف انتخاب واحد تغییر رشته ، انتقال و غیره باید با احتساب دروس مردودی محاسبه شود.

معتمدی افزود:ساختار سیستم گلستان نیز بر اساس مقررات اصلاح شده و دانشجو ورودی سال ۸۶ و قبل از آن شامل این بخشنامه شده و می توانند از مزایای آن در هنگام دانش آموختگی استفاده نمایند.

شایان ذکر است برای دانشجویان ورودی سال ۱۳۸۷ و  پس از ان اولین نمره مردودی و نمره قبولی در معدل کل ( در هنگام دانش آموختگی ) محاسبه می شود.


روش محاسبه نمرات میان ترم و پایان ترم 

دانشجویان عزیز و اساتید محترم مطالعه فرمایید:

۱– برگزاری امتحان میان ترم برای کلیه دروس غیر خودخوان الزامی می باشد.

۶ نمره از ۲۰ نمره به میان ترم تعلق می گیرد. و نمره پایان ترم بر اساس ۱۴ نمره برگزار می شود.

شرط شرکت در امتحان میان ترم حضور در بیش از نصف ساعات کلاس و فعالیت های مربوطه می باشد .

لازم به ذکر است اساتید محترم دانشگاه پیام نور می بایست در هنگام ارائه لیست نمرات میان ترم ، لیست حضور و غیاب ، نمونه سوال و پاسخنامه امتحان برگزار شده را تحویل نمایند.

چنانچه دانشجو در امتحان میان ترم شرکت ننماید ، نمره اکتسابی ایشان از ۱۴ نمره پایان ترم ضرب در ده هفتم می شود (ضربدر حدود ۱.۴۰ صدم) و نمره نهایی از ۲۰ محاسبه خواهد شد .

آخرین زمان ثبت نمرات میان ترم نیمسال دوم ۹۱-۹۰ دانشجویان توسط اساتید در سایت خدمات آموزشی گلستان پیام نور ، ۲۳ خرداد ماه ۱۳۹۱ می باشد.


نحوه محاسبه نمرات پایان ترم

۱– اگر دانشجو نمره میان ترم داشته باشد:

۶ نمره میان ترم + ۱۴ نمره پایان ترم =۲۰

۲- اگر دانشجو نمره میان ترم نداشته باشد و یا درس خودخوان باشد:

۱۴ نمره پایان ترم ضربدر ده هفتم (حدود ۱.۴۰ صدم) =۲۰

در هر صورت سیستم گلستان نمره پایان ترم را اگر دانشجویی نمره میان ترم (تاکید) داشته باشد هم به صورت روش ۱ و هم به صورت روش ۲ محاسبه می کند و بیشترین نمره را ثبت می کند.

بدیهی است کماکان شرکت در کلاس های عملی و دروسی که واحد عملی دارند و همچنین دروس بدون منبع الزامی می باشد و شرکت در کلاس های نظری الزامی نمی باشد .


 منتفی شدن تغییر ساعات برگزاری آزمون های نیمسال دوم ۹۱-۹۰ دانشگاه پیام نور 

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور : بر اساس بخشنامه فوری از طرف عبدالله معتمدی – معاونت آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور ، تغییر در ساعات برگزاری آزمون های پایان ترم نیمسال دوم ۹۱-۹۰ دانشگاه پیام نور منتفی شد.

در این بخشنامه که به صورت فوری صادر شده است آمده است که : با توجه به به عدم تایید تغییرات موضوع نامه که در آن اعلام شده بود ( ساعات برگزاری آزمون های دانشگاه پیام نور تغییر کرده است ) به اطلاع می رساند که ساعت شروع آزمون های پایان ترم نیمسال دوم ۹۱-۹۰ دانشگاه پیام نور بر اساس اعلام اولیه به شرح ذیل می باشد و بخشنامه قبلی در مورد تغییرات ساعات برگزاری آزمون های کان لم یکن تلقی می شود.

ساعت اول برگـــزاری آزمـون              ۸ الی ۱۰

ساعت دوم برگـــزاری آزمون              ۱۰:۳۰  الی  ۱۲:۳۰

ساعت سوم برگزاری آزمون              ۱۴ الی ۱۶

پیش از این نیز طی بخشنامه ای از طرف عبدالله معتمدی اعلام شده بود که ساعات برگزاری آزمون های نیمسال دوم ۹۱-۹۰ دانشگاه پیام نور تغییر خواهد کرد.

آخرین مطالب

هم همه ...
بهترین ابزارهای موسیقی مخصوص دستگاه‌های موبایلی
تولد
۲۵ رمزعبور پرطرفدار اما ناامن در سال 2014
گزارش تصویری ایتنا // نمایشگاه CES 2015
گزارش تصویری ایتنا // مهم‌ترین اتفاقات فناورانه جهان در سال ۲۰۱۴
فقط برای خالی نبودن عریضه
گزارش تصویری ایتنا // پرجست‌وجوترین واژه‌ها در گوگل طی سال ۲۰۱۴
گزارش تصویری ایتنا // جالب‌‌ترین فناوری‌های جانبی سال ۲۰۱۴
گزارش تصویری ایتنا // مشخصات Galaxy S6